• 061-3144
  • info@oxinmedical.com
  • شبانه روزی

درباره مرکز

خانه درباره مرکز

پیش گفتار :

بهره مندی استان خوزستان از پیشرفته ترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات در حوزه های مختلف خدمت رسانی به مردم حق مسلم و طبیعی شهروندان این استان زرخیز است که همواره بعنوان قلب تپنده اقتصاد این مرز و بوم مطرح بوده و هست .

هشت سال جنگ تحمیلی و وارد شدن خسارات های متعدد به زیر ساخت های توسعه در محور های گوناگون استان از جمله صنعت، کشاورزی، سلامت و کند شدن حرکت و عقب ماندن قطار توسعه و پیشرفت خوزستان سبب بروز مشکلات متعددی جهت دستیابی به شاخص های رفاهی مطلوب برای شهروندان خوزستانی گردید.

در این میان، همگام با بخشهای دولتی ارائه کننده خدمات مورد نیاز مردم، ورود بخش خصوصی به چرخه خدمتگزاری قطعا می تواند در نوع خود علاوه بر سرعت بخشیدن به خدمات ارائه شده و اشتغال زایی مستقیم، در ایجاد رقابت سالم و ارتقاء سطح کمی و کیفی ارائه خدمات نیز نقش آفرین باشد.

به طور ویژه، حوزه سلامت از جمله حوزه های مهم کلیدی است که می طلبد تا مسولان امر با حمایت قاطعانه تر از ورود بخش خصوصی به این حوزه، زمینه لازم برای رفع دغدغه های بحق مردم در این زمینه را مهیا سازند.

علاوه بر آن موقعیت ژئوپلتیکی،ژئواستراتژیکی، ژئواکونومیکی خوزستان و هم مرز بودن آن با کشور عراق می تواند افق های فعالیت بیشتر و متمرکزتر در بحث های مرتبط با سلامت و بالاخص موضوع گردشگری سلامت که از جمله مباحث مغفول مانده در کشور و استان می باشد را فراسوی نگاه متصدیان امر باز نموده و در افزایش شاخص های مرتبط و همچنین رونق اقتصادی منطقه و کشور سهم بسزای را داشته باشد.

مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین، مجموعه مجهز، کامل و به روز می باشد که تلاش نموده است تا با بهره گیری حداکثری از تجهیزات فوق پیشرفته تشخیصی موجود در دنیا که از متعبرترین و قابل قبول ترین برندهای شناخته شده می باشند و نیز استفاده از توان علمی و تجربیات ارزشمند پزشکان متخصص و بنام در این زمینه نقش بارزی را در تشخیص صحیح اختلالات که طبعاً گامی کلیدی در درمان می باشد ایفا نموده تا ضمن جلوگیری از سردرگمی و خستگی بیماران از مراجعه به مراکز مختلف و سفر به استانهای دیگر برای دریافت خدمات تشخیصی مورد نیاز، بهترین و سریعترین خدمات تشخیصی را برای آنان در قالب یک فرمت تنظیم شده و مشخص فراهم نماید.

امیدواریم بتوانیم نقش خویش را در ارتقاء سطح سلامت جامعه و همچنین کاهش دغدغه ها و مصائب شهروندان در خصوص نیازهای تشخیصی پزشکی به نحو احسن به منصه ظهور رسانده و گامی هر چند کوچک در راستای سلامت و رفاه بیشتر هم استانی های عزیزمان برداریم .


معرفی مرکز:

تاسیس و راه اندازی مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین به منظور کمک به تشخیص صحیح جهت درمان های مناسب گامی بزرگ و پرافتخار برای کشور و استان خوزستان محسوب می گردد، گامی به سوی رفاه و آرامش خیال برای بیمارانی که تحمل درد نداشتن امکانات کافی جهت درمان، برایشان بسی طاقت فرساتر از رنجی است که از درد بیماری می کشند. خدمات و تجهیزات پیشرفته این مجموعه که در نوع خود کم نظیر و نادر است و انتخاب افراد متخصص جهت بهره برداری صحیح و سنجیده از ابزار تشخیصی، دو اقدام مهم و موثر در راستای جلب اعتماد و اطمینان خاطر مراجعین و بیماران می باشد. بهره مندی از فضای بسیار آرام بخش، محیطی مملو از حس نوع دوستی و افرادی همراه و همیار، این مجموعه تشخیصی را منحصربفرد میکند. همچنین وجود دستگاه های تشخیصی که تا به امروز در این استان و یا حتی در کشور با عدم وجودشان مشکلاتی عظیم و خسارتی جبران ناپذیر را به همراه داشتند، به این مرکز این امکان را میدهد که یاری رسان کودک تا کهنسال باشد و در جهت التیام درد آنها و درمان بیماری آنان سهم بزرگی ایفا کند.


پيشينه بهداشت و درمان در خوزستان

 خوزستان از مراكز باستاني و قديم سكونت بشر است و بهداشت و درمان علمي در خوزستان سابقه طولاني دارد شايد همگي نام جندي شاپور را شنيده ايد  جندي شاپور يكي از شهر هاي  باستاني در شمال استان فعلي خوزستان بوده است كه به سبب بيمارستان ودانشگاهي كه در ان بوده است بسيار شهرت داشته است.

اكتشاف و توليد نفت در ايران و خوزستان  با تحولات بسياري در عرصه هاي سياسي اجتماعي و اقتصادي همراه بوده است. اين صنعت در بسياري از حوزه ها مانند بهداشت و درمان و پزشكي تاثيرات زيادي به جاي گذاشته است.

در اين قسمت به طور خلاصه به اقدامات بهداشتي درماني سالهاي اول كشف نفت در خوزستان ميپردازيم چرا كه ورود پزشكي مدرن و دستگاه ها و اقدامات مدرن بهداشتي درماني همزمان در اين سالها در خوزستان شكل گرفته است.

شرايط خوزستان و امكانات مدرن ان طوري بوده كه سران مملكتي نيز براي درمان به خوزستان مراجعه مي  كردند از جمله سردار سپه وقت يا همان رضاخان...

بدون شك امروزه نيز خوزستان بايد در رتبه اول اقدامات بهداشتي درماني قرار گيرد و عقب افتادگي هاي چندين ساله و افت شاخصهاي پزشكي و سلامت در اين استان جبران گردد. اميدواريم با تاسيس مراكز بيمارستاني مجهز و اهتمام پزشكان اين ديار اين عقب افتادگي جبران گردد. ومركز تصوير برداري اكسين اهواز بتواندگامي كوچك در اين مسير بردارد

كشف نفت و ورود اروپاييان به ايران باعث شد تا همزمان  با گروه هاي حفاري و براي درمان آنها همراه با خود پزشكان و گروه هاي پزشكي مرتبط نيز به ايران بياورند. با پيشرفت كار و افزايش نيروي كارگري مورد نياز اهميت  نيازهاي پزشكي نيز متناسب افزايش پيدا مي كرد.

هنوز مدت زيادي از حضور زمين شناسان و حفاران تيم دارسي نگذشته بود كه انها متوجه  به شرايط خاص اب و هوايي خوزستان در ايجاد بيماري ها شدند.گرماي طاقت فرسا عدم وجود اب اشاميدني سالم  فقدان خانه هاي بهداشت وجود حشرات همه وهمه سلامت  جان آنها را تهديد مي كرد.

از اين رو در سال 1907 اقدام به درج اگهي در روزنامه هاي لندن براي استخدام پزشك كردند و  پزشك متبحري به نام دكتر يانگ  به استخدام شركت دارسي درامد وجهت رسيدگي به امور درماني كاركنان عازم ايران و خوزستان و مسجد سليمان شد.يانگ قبلا نيز در لرستان كار مي كرد و به كار در ايران علاقه مند بود.زبان فارسي را به خوبي حرف مي زد.يانگ بعد از ورود به ايران و قرنطينه ده روزه خسته كننده با كشتي لينچ به سوي مالمير و ايذه كنوني رفت و اقدام به درمان بيماران روستايي و عشاير نيز مي كرد.

خدمات پزشكي و بهداشتي مركز تاسيس شده شركت نفت در ماماتين از همان ابنداي تاسيس مختص كاركنان نبود بلكه همه مردم شهر ها نيز از آن بهره مند مي شدند. دكتر يانگ در توصيف شرايط آن دوره مي گفت مردم هر جا ما را و كاروان ما را مي ديديند درخواست و التماس مي كردند تا بلكه آنها را درمان كنيم. آنها از حكيم سنتي استفاده مي كردند در حالي كه در غرب پزشكي از مرحله سنتي گذشته بود و كمتر سنت در آن دخالت مي كرد.مردان به خاطر اسهال طولاني مدت و زنان به خاطر عفونت شديد پستان و ديگر بيماريها تلف مي شدند و بچه ها نيزبه خاطر ابتلا به مالارياي مزمن حال نداشتند. عقرب گزيدگي نيش مار كزاز مالاريا از بيماري هاي شايع و دردناك بودند بيماری ابله موضوعي عادي بوده است.

در اواخر سال 1907 جاده درخزينه كامل شد و مركز ماماتين به مسجد سليمان انتقال داده شد. وقتي در 28 مي سال 1908 نفت در مسجد سليمان فواره زد نا اميدي و ياس جاي خود را به اميد و پيشرفت داد.همزمان با افزايش نيروي كارونياز شركت به نيروي كار همچنين براي ترغيب افراد محلي به كار خدمات پزشكي همه افراد شاغل و غير شاغل را در بر مي گرفت.اين كار شركت تاثير زيادي درجذب و ماندن نيروي كارو مردم در آن منطقه داشت.

در سال 1917 ساخت بيمارستان شركت در مسجد سليمان اغاز شد ودر اهواز نيز دكتر بيشاب بيمارستان ديگري ساخت كه هزينه آنها را شركت نفت تامين مي كرد. در آبادان نيز بيمارستاني با اهن و گالوانيزه ساخته شده بود.

نياز به نيروي پرستاري و تامين داروها و كمبود واكسن از مشكلات خاص آن زمان كه همزمان با جنگ جهاني بوده است خود را نمايان مي كرد. بيمارستان مسجدسليمان در سال 1918 با تجهيزات كامل افتتاح شد.و همزمان درمانگاههاي كوچك در نقاط مختلف تاسيس شد.در سال 1920 مجوز ساخت بيمارستان ابادان با 60 تخت صادر شد. اما در اهواز بيمارستان نفت داراي 24 تخت بوده و از انجا كه در مسير و ميان ابادان مسجد سليمان قرار داشت منطقه ايده ال براي اقدامات پزشكي بوده است.


وجه تسمیه :

شهرستان اهواز در زمان امپراتوری عیلام، شهری آباد و پر سکنه به نام اکسین بوده که به نظر میرسد در حملات آشور یا اسکندر ویران شده است . در کنار ناریخچه ی کلمه اکسین، این نام در فرهنگ لغت به معنی رشد و بزرگ شدن می باشد که با توجه به هدف و ارزش های نهفته در فعالیت های مجموعه مذکور و رسالت های پیش رو، می تواند گویای اهداف وزین مرکز و یادآور قدمت شهر اهواز باشد .


هدف :

پاسداری از سلامت مردم، همتی بلند، اندیشه ای نیک و عزمی راسخ می طلبد. اکسین با دیدگاه وسیعی که نسبت به رشد و توسعه کشور به خصوص در استان خوزستان و همچنین کشورهای همجوار دارد، حضور متفاوتی را در عرصه درمان و انسان دوستی به میان می آورد. اکسین برای تشخیص و درمان بیماران مراجعه کننده، هدفی متفاوت دارد و با نام خود، سلامتی و زندگی را در دل نگران هزاران بیمار نوید می بخشد.

کادر پزشکی متخصص همراه با دستگاههای پیشرفته تصویربرداری پزشکی سبب خواهد شد تا اکسین آیینه تمام قد سلامتی ایرانیان نام گیرد و آوای خوش تندرستی را در استان و کشور طنین انداز کند .


درباره ما : (مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین)

شرکت توسعه سلامت اکسین در سال 1392 با هدف بر پایی یک مرکز مجهز تصویربرداری (مرکز جامع تصویربرداری پزشکی اکسین) و با چشم انداز دستیابی به جایگاه معتبرترین مرکز تشخیصی، پژوهشی و درمانی در منطقه بر اساس استاندارد های بین المللی تاسیس گردید. بهره گیری از تجهیزات پیشرفته تصویربرداری، پزشگان مجرب و کارآزموده، محیط مدرن و همچنین سهولت دسترسی به مرکز سبب می گرددتا در پرتو عنایات پروردگار علاوه بر جلوگیری از هدررفت منابع مالی و زمانی مردم شریف این خطه با تبدیل شدن به قطب تصویربرداری پزشکی کشور، شاهد ورود گردشگران درمانی کشورهای همسایه به درون کشور باشیم .