• 061-3144
  • info@oxinmedical.com
  • شبانه روزی

سوالات متداول

خانه سوالات متداول

1- چگونه نوبت بگيريم؟

بعد از درخواست پزشك يا با مراجعه حضوري ويا با استفاده از تماس با همكاران پذيرش و يا با استفاده از سايت مركز و نوبت دهي اينترنتي و يا نرم افزار گوشي هوشمند شركت مي توان اقدام به نوبت گيري شود.

2- اشعه ايكس چه تاثيري بر بدن دارد؟

استفاده از اشعه ايكس در ميزان بالا و براي افراد سالم مضر است و استفاده از آن از قانون alara يعني هرچه كمتر بهتر است. ولي فوايدي كه در تشخيص بيماري عايد شخص مي شود بسيار بيشتر از مضرات اشعه ايكس است.دستگاه هاي امروزي كه در اين مركز هم مي باشند از ميزان خيلي كم اشعه استفاده مي كنند و اين نكته هم فراموش نشود كه ام ار اي و سونوگرافي از اشعه ايكس استفاده نمي كنند و كاملا بي خطر مي باشند.

3- چه لباسي بايد بپوشيم؟

كلا براي ازمونهاي تصويربرداري پزشكي استفاده از لباس راحت و ساده بدون تزينات و فلز از جمله منجق الزامي است در هر صورت مي توان در مركز لباس يك بار مصرف نيز استفاده كرد.

4- زمان انجام تصويربرداري چقدر است؟

به غير از پروسه هاي آماده سازي و نوبت گيري اصولا تصويربرداري ها زمان زيادي نمي برند ام ار اي بستگي به نوع ازمون از دو دقيقه تا بيست دقيقه سي تي اسكن از چند ثانيه تا پانزده دقيقه ولي پيشنهاد مي شود براي انجام تصويربرداري پزشكي وقت كافي و تايم بگذاريد و ممكن است پروسه اماده سازي و انجام زمان بيشتري ببرد.

5- آيا نياز به همراه داريم؟

بيشتر آزمونهاي تصويربرداري نياز به همراه ندارد ولي در آزمونهاي ام ار اي و سي تي اسكن و نمونه برداري بهتر است يكفرد توانمند بيمار راهمراهي كند.

6- آيا بعد از تصوير برداري مي شود به نوزادان شير داد؟

 در ازمونهاي با تزريق ماده حاجب فقط بايد با احتياط به بچه شير داد و توصيه مي شود تا بيست و چهار ساعت شير داده نشود.ولي در ازمونهاي پزشكي هسته اي بيماران بايد تا زمان خاصي از نزديك شدن به كودكان و زنان باردار اجتناب كنند.

7- تصوير برداري از زنان باردار چگونه است؟

انجام سونوگرافي و ام ار اي بدون تزريق در زنان باردار بدون خطر است ولي انجام سي تي و تزريق و راديولوژي فقط در صورت ضرورت و با درخواست پزشك و اطلاع پزشك از بارداري انجام مي پذيرد .

8- ساعت كار مركز چگونه است؟

خدمات رساني به بيماران به صورت شبانه روزي حتي در روزهاي تعطيل انجام مي پذيرد.

9- با بيمه ها قرار داد داريد؟

بله

10 من وزنم بالا است آيا مي توانم ام ار اي انجام دهم؟

بله در اين مركز محدوديتي براي وزن نداريم

11- برای چه افرادی نمی توان ام ار ای تجویز کرد و ام ار ای انجام داد؟

۱.بیمارانی که کلیپس مغزی و عروقی و سابقه جراحی انوریسم دارند

۲.بیمارانی جسم خارجی در بدن شبیه ترکش دارند

۳.بیمارانی که دستگاه ضربانساز قلبی دارند،یا پیس میکرpacemaker

۴.بیمارانی که کاشت حلزون شنوایی انجام دادند

کلا در بیمارانی که به هر طریق در بدن انها دستگاه های الکترونیکی و یا فلزی کار گذاشته باشند امکان انجام ام ار ای نیست


12- آیا با دندان پر کرده و ارتودنسی می توان تصویر برداری پزشکی انجام داد؟

بله با توجه به پیشرفته بودن دستگاه های سی تی اسکن مرکز و مجهز بودن آنها به نرم افزار های خاص حذف فلز امکان سی تی اسکن با کیفیت بالا امکان پذیر است.

انجام ام آر آی نیز برای بیماران امکان پذیر است.


13- آیا با پلاتین در مهره های کمر می شود ام ار آی انجام داد؟

با پلاتین های امروزی امکان ام ار آی و سی تی اسکن می باشد و با توجه به پیشرفته بودن نرم افزار ها و دستگاه ها کیفیت تصاویر نیز خوب خواهد بود

14- آیا با فنر و استنت در عروق مخصوصاً عروق قلبی می شود ام ار آی و سی تی اسکن انجام داد؟

بله امروزه اکثر استنت ها قابلیت انجام ام ار آی را دارند و تصاویر سی تی اسکن بخش ما نیز بهترین تصاویر را از قلب با استنت انجام می دهند.